Het festival Waterpop viert dit jaar haar 40e editie! Het festival is van een klein feestje met twee bands uitgegroeid tot een Hofpark vol gezelligheid. Inmiddels zijn er jaarlijks meer dan 400 vrijwilligers nodig om alles soepel vlekkeloos te laten plaatsvinden. Hieronder vind je in vogelvlucht alle edities, de acts die op het podium stonden en het aantal bezoekers dat een kijkje kwam nemen.

1978
The Hoochie Coochie Band, Lucifer
Tussen 500 en 3.000 bezoekers

1979
Jennifer, Argyll, White Honey, Barrelhouse, Vitesse
5.000 bezoekers

1980
Frozen Frog, Lee Roberts and the Sweaters, Warren Harry, Rosa King, Bintangs, Inga Rumpf
7.000 bezoekers

1981
The Pack, Toontje Lager, Flavium, Mark Foggo, Harry Muskee Gang, Innersleeve
Presentatie: Ricky Hogendorp
7.000 bezoekers

1982
Splendid Mood, VandenBerg, Reality, Jo Lemaire + Flouze, AA and the Doctors, Herman Brood and his Wild Romance, The Comsat Angels
Presentatie: Secret Mark
10.000 bezoekers

1983
Our World, Unknown, Deep Water Blues Band, Haags Blues Collectief, Switch Bitch, Spiker, Way of the West, De Dijk, Fay Lovsky, Polizei, John Watts
Presentatie: Jules Deelder
16.000 bezoekers

1984
Trevira 2000, KoolSkool, Barnplayers, Befour, Spot the Looney, The Nits, Dr. Feelgood, Secret Sounds, Friends Again, Kenji Suzuki, Time Bandits, The Bluebells
18.000 bezoekers

1985
Eyeliner, Blues Orkest, Tip On In, The Three Alleycats, Casual Affairs, Prima Volta, Ricky & the Frog, Het Klein Orkest, Tom Verlaine, The Men They Couldn’t Hang, The Long Ryders, Nick Lowe (& Paul Carrack)
Presentatie: Jan Smeets
20.000 bezoekers

1986
Catmen, Burn the Blankets, Many More, Batmobile, Boom Boom Mancini, Ten Sharp, Ruby Turner, Claw Boys Claw, The Fall, A Case of Tomatoes, Defunkt, Arno Hintjens
Presentatie: Adeline van Lier
23.000 bezoekers

1987
Slauerhoff, Kobus gaat naar Appelscha, The Walkman, Blue Murder, Jango Edwards, Weekend at Waikiki, Kiem, Brendan Croker and the Five O’Clock Shadows, Southside Johnny and the Jukes, Carla Thomas, I’ve got the Bullets, It Bites, The Comsat Angels
Presentatie: Jango Edwards
22.000 bezoekers

1988
Bad to the Bone, Ivy Green, De Boegies, The Jack of Hearts, Jan Rot, Tröckener Kecks, The Gun Club, Candy Dulfer’s Funky Stuff, Fatal Flowers, The Screaming Blue Messiahs, The Triffids, Luther Allison
Presentatie: Maja van den Broecke
23.000 bezoekers

1989
Green, Wreckless Eric, The Serenes, Melrose, Hi Ho Silver, De Dijk, Lesbian Dopeheads on Mopeds, Gaye Bykers on Acid, The Plastic Dolls, The House of Love, L’Attentat, Urban Dance Squad
Presentatie: De Brio’s
26.000 bezoekers

1990
Toy Factory, Maximum Bob, Henry Rollins, The Flintstones, The Scene, Africa Soli, The Fish Hospital, Ruff Ruff and Ready, De Raggende Manne, Something Happens, The Soup Dragons
Presentatie: Fer Abrahams
20.000 bezoekers

1991
Nojoke, The Godfathers, The Blue Guitars, Spasmodique, East Meets West, Kevin Coyne, Sjako!, Shoot the Moon, The Cropdusters, The Serenes, Albatross
Presentatie: Fer Abrahams
23.000 bezoekers

1992
Vrijdag: Westlands Mannenkoor.
Zaterdag: Alabama Kids, Bianca ‘Bob’ & Flystrip, Powerplay, Loschi Dezi, Into Paradise, Rausch, Daryll-Ann, The Walkabouts, The Pilgrims, Del Amitri, An Emotional Fish
Presentatie: Willem Ekkel
25.000 bezoekers

1993
Easy Meat, The Watchman, Hallo Venray, Betty Goes Green, Sister Double Happiness, Magic Frankie and the Blues Disease, Macavity’s Cat, The Belsonic Sound, Radiohead, Claw Boys Claw, Manic Street Preachers
Presentatie: Carola Hamer
25.000 bezoekers

1994
Inspiral Carpets, Visions of Johanna, The Blue Man Can, Chicas del Rock, Malka Family, Oyster Band, The Scene, dEUS, Nemo, The Verve, Pele
Presentatie: Hubert van Hoof
25.000 bezoekers

1995
Ten Sharp, Noordkaap, Alison Gross, Thunderin’ Hearts, Cobraz, Cranes, Lou Dalgleish, Junkhouse, Dub War, Miniature Horses, Vent
Presentatie: Marc Stakenburg
23.000 bezoekers

1996
Miscellaneous, Benjamin B., Naked Raven, Slagerij van Kampen, Faithless, Vivid, Skik, The Wrong, Jammah Tammah, Motorpsycho, Osdorp Posse, Compulsion
Presentatie: Marc Stakenburg
26.000 bezoekers

1997
Vrijdag: Jaap van Zweden & The Amsterdam Saxophone Quartet, Timeless, De Dopegezinde Gemeente, La Vie en Rose.
Presentatie vrijdag: Tupperware Trio.
Zaterdag: Cheech Wizard, Mizpah, The Big Geraniums, Grumpyhead, The Hellacopters, Johan, I against I, Dead Moon, Bettie Serveert, Caesar, Bushman, Urban Dance Squad
Presentatie zaterdag: Bral en Bontebal
26.000 bezoekers

1998
Hefner, Thou, The Parlour, Septysed, De Heideroosjes, Supersub, China Drum, Travoltas, Dead Man Ray, Cords, Junkie XL
Presentatie: Bral en Bontebal
24.000 bezoekers

1999
Club Massif, Sippe Sibbele, Judge Abraham & the Jury, Dyzack, Benjamin B., IsOokSchitterend, Handsome 3some, Skinny, Soulwax, Liquido, In Extremo
Presentatie: Gerard van den IJssel
25.000 bezoekers

2000
Wallrus, Racoon, Krang, Arid, Zea, Within Temptation, Green Lizard, Novastar, Krezip, Dilana Smith, Project 2000
Presentatie: Pierre Wind
30.000 bezoekers

2001
Nosferato, Birgit, Boo!, Kaja, 16Down, Darkane, Bastian, Das Pop, Emmi, January, Peplab, Apocalyptica
Presentatie: Pierre Wind
25.000 bezoekers

2002
Vrijdag: Margriet Eshuijs & Maarten Peters, Percossa featuring Cesar Zuiderwijk, El Tattoo del Tigre, Phoenix, Batuque Capoeira.
Zaterdag: Dog’s Nop, Zober, Düreforsög, Frezno Falls, Flip Kowlier, Kirsten, Zornik, Jaya the Cat, Biffy Clyro, E-life, Jovink en de Voederbietels
Presentatie: Pierre Wind
22.000 bezoekers

2003
Grechko’s Doll, Bombshelter ft. Simon Vinkenoog, The Spades, Incense ft. Musical Wind Unit, Cascade, New Cool Collective Big Band, Caesar, BAAL, Epica, Postmen, The Darkness
Presentatie: Boozy
25.000 bezoekers

2004
The Peptones, Face Tomorrow, zZz, Textures, Wealthy Beggar, Gem, Janez Detd., Jerry Fish & The Mudbug Club, Sioen, Bal des Boiteux, Kitty Wu, Young Heart Attack, De Band Krijgt Kinderen
Presentatie: Dennis Weening
20.000 bezoekers

2005
Kitty Contana, LPG, The Slackers, Hackensaw Boys, Relax, Voicst, Stuurbaard Bakkebaard, Triggerfinger, The Internationals, Malkovich, Spider Rico, Von Spar, Rockband Poppenkast
Presentatie: Gebroeders De Gier
23.000 bezoekers

2006
Wipneus & Pim Trakteren, Mose Lee, Taxi To The Ocean, Born from Pain, Mint, Ziggi, Cooper, The Opposites, Archie Bronson Outfit, T99, Lefties Soul Connection, Spinvis, Think Of One presents Tráfico
Presentatie: Chris van der Ende
23.000 bezoekers

2007
Vrijdag: Cesar Zuiderwijk, Dance Expression, De Waterlanders, D!K, Brave, No Comment.
Zaterdag: Knofje en het circus, Furistic, El Pino & The Volunteers, The Psyke Project, Magnapop, Astrosoniq, Green Hornet, Moke, Matik, Opgezwolle, Antwerp Gipsy-Ska Orkestra
Presentatie: DJ Zwaardski
35.500 bezoekers

2008
Ome Jans KinderDiscoShow, Cinq Croniq, Shane Shu, As We Fight, Jeugd van Tegenwoordig, Hyacinth House, Bloody Honkies, The Madd, Hot Water, Repomen, Hit Me TV, Wicked Jazz Sounds Band, Korai Öröm
Presentatie: DJ Zwaardski
22.500 bezoekers

2009
Hippe Gasten, Unzip The Catfish, GMB, The Bony King of Nowhere, Death Letters, Room Eleven, Tenement Kids, Storybox, Elle Bandita, Gomer Pyle, De Kift, Julian Sas, DAT Politics
Presentatie: Frank van Olmen
24.000 bezoekers

2010
Go Back To The Zoo, Peter Pan Speedrock, Blaudzun, The Deaf, Joana & The Wolf, Dÿse, Pure Reason Revolution, Blue Grass Boogiemen, Saint Jude, Buster Shuffle, Irieginal Abrahamm, The Upstairs, Dirk Scheele & Band
Presentatie: Rob Kemperman
24.000 bezoekers

2011
Kapitein Winokio, Flying Flapjacks, Ralph de Jongh & Crazy Hearts, Candybar Planet, Kensington, Hooverphonic, Shaking Godspeed, Phantom Four & The Arguido, Vanderbuyst, Jon Amor Blues Group, Balthazar, Fishbone, La Chiva Gantiva
Presentatie: Rob Kemperman
19.000 bezoekers

2012
Moss, Gavin Friday, Dope D.O.D., Rats on Rafts, The Medics, Bliksem, 24Pesos, The Backcorner Boogie Band, Man Like Me, Bullerslug, Fabian, De Mannen van DINK!
Presentatie: Michael den Otter
28.000 bezoekers

2013
Hippe Gasten, Jon Tarifa, Sunday Sun, Jungle By Night, Hausmagger, Tessa Rose Jackson, traumahelikopter, The New Shining, Sólstafir, Delta Saints, Orange Goblin, Skip&Die
Presentatie: Michael den Otter
24.500 bezoekers

2014
Samba Salad, Andere Koek!, Wooden Saints, Apneu, The Posies, Diablo Blvd., Hunting the Robot, Bells of Youth, Heymoonshaker, Hallo Venray, Great Minds, Yes Sir Boss
Presentatie: Sjoerd van Oortmerssen
24.000 bezoekers

2015
4Beat, Paul Istance and the Magic Mumble Jumble, Sue the Night, Orange Skyline, De Staat, Brother & Bones, Dario Mars & the Guillotines, Wolfskop, Aaron Keylock, Dret & Krulle, Magnus, Lyre le Temps
Presentatie: Henk Kanning
23.500 bezoekers

2016
One Two Trio, Jo Goes Hunting, Dagny, Rise of the Wood, Steak Number Eight, Drive Like Maria, Dazzled Sticks, Canshaker Pi, Bazart, Wille and the Bandits, Bökkers, Coasts, Gallowstreet
Presentatie: Henk Koolen
21.500 bezoekers

2017 40e editie, jubileum
Vrijdag: Darlyn, Boogie Beasts, Band of Friends, 
DeWolff
Presentatie: Boozie
Zaterdag: VOF de KunstThe Lighthouse, Thijs Boontjes Dans- en Showorkest, Dad’s Amaryllo, Broken Witt Rebels, Lucas Hamming, Only Shadows, Pip Blom, Evil Invaders, The Grand East, WarholaAdmiral Freebee, Knarsetand
Presentatie Gideon Rozendaal